Tjedan kolektivne sadnje stabala

Autor: Željka Zagorac, 29. 6. 2021.

Povodom Tjedna kolektivne sadnje stabala, a u suradnji s Centrom za kulturu dijaloga i s Islamskom zajednicom, u našem je školskom dvorištu 9. lipnja posađeno Stablo dijaloga - dvije sadnice jabuke.
Osim ekološke domene, posađeno stablo jabuke predstavlja nov život i suradnju učenika OŠ Borovje s vršnjacima azilantima.
Uz prigodne slastice i sportske igre stvorena su nova poznanstva i ostvareni temelji za daljnje planiranje zajedničkih aktivnosti.
Centar za kulturu dijaloga u suradnji s Islamskom zajednicom i uz podršku Ministarstva unutarnjih poslova kroz Fond za azil, migracije i integraciju  provodi projekt Novi susjedi – uključivanje osoba s odobrenom međunarodnom zaštitom u hrvatsko društvo.
Projekt je usmjeren pospješivanju integracije osoba s odobrenom međunarodnom zaštitom u hrvatsko društvo kroz izravan rad s azilantima i osobama pod supsidijarnom zaštitom i kroz program senzibiliziranja lokalne zajednice.