Dan ružičastih majica 2018.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi.

Više na: https://www.facebook.com/danruzicastihmajica

Obilježili smo Dan ružičastih majica. Škola je bila preplavljena ružičastom bojom i porukama protiv nasilja.

Povodom Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja u srijedu, 28.veljače u holu škole tijekom odmora  volonteri Hrabrog telefona održali su aktivnosti za naše učenike.

Tijekom cijelog tjedna u holu škole su izloženi učenički radovi na temu nenasilja i poželjnih načina rješavanja sukoba te prihvaćanja različitosti.

Osnovna škola Borovje Zagreb / Davora Zbiljskog 7, HR-10000 Zagreb / www.os-borovje-zg.skole.hr / ured@os-borovje-zg.skole.hr