Mala filozofija
Projekt „Mala filozofija“ – provodi se od školske godine 2018./2019., u sklopu programa produženog boravka. Radionice su vodili profesor filozofije Vedran Anzulović i učiteljica Vesna Stojanovski.
Filozofija za djecu je praktična filozofska disciplina koja je namijenjena predškolskom, osnovnoškolskom i srednjoškolskom uzrastu.
Cilj filozofije za djecu nije rano usvajanje filozofske tematike, već uvježbavanje za kritično, kreativno i skrbno mišljenje o samom sebi i svijetu oko sebe. Osnivač filozofije za djecu jest profesor Mathew Lipman. On je tvrdio kako uključivanjem djece u filozofske diskusije, možemo kod djece razviti tehnike mišljenja i promišljanja i da bi ovo uvježbavanje kritičkoga mišljenja i prosuđivanja trebalo započeti u ranijoj dječjoj dobi. U radionicama Filozofije za djecu, svi problemi 'spušteni' su na dječju razinu. S njima se raspravlja o temama koje su njima poznate i prihvatljive, primjerice: prijateljstvo, ljubav, pravednost, tolerancija, poštovanje, odgovornost, rješavanje sukoba i slično. Koriste se djeci prilagođene priče i zabavne igre koje potiču kreativnost, rasprave i propitivanje.

RADIONICE

Radovi sa radionice na temu samopoštovanja - Pokušaj pronaći ono pozitivno.
Pronađi pozitivne osobine za prijatelja - Pronađi pozitivne osobine za sebe

Učenici su se zabavili uz duhovitu prezentaciju projekta ETHOS - Medina kruška te raspravljali o prijateljstvu i odgovornosti

Crtež prikazuje zamišljeni kraj priče o zečićima. Priča preispituje utjecaj korupcije na prijateljstvo.

Učenici su osmislili kraj priče "Plavi morski konjic''. Priča pomaže djeci u razumijevanju tolerancije i razvoju međusobnog poštivanja.

Na radionici "Svi volimo naš logo" bavili smo se temom rješavanja sukoba, odnosno postizanja dogovora, razvijajući poštovanje, dijalog i grupni identitet. Učenici su osmislili logo svog razreda.