Književni susret - Maja Brajko Livaković

Autor: Željka Zagorac, 3. 2. 2015.

U srijedu, 25. veljače 2015. godine u našoj školskoj knjižnici održat će se književni susret s književnicom Majom Brajko Livaković od 14.00 – 14.45 sati za po 5 učenika iz svakog razreda od 5.-8. razreda naše škole te učenika knjižničarske, novinarske i dramske grupe.

Profesorica hrvatskog jezika Maja Marić, kao voditeljica dramske grupe i profesorica hrvatskog jezika Silvana Forjan, kao voditeljica novinarske grupe, odredit će po 5 učenika iz svakog razreda od 5.-8. razreda naše škole, kao i navedenih grupa koji će prisustvovati književnom susretu, zajedno s njima, te zadatke za učenike (npr. intervju s književnicom, pisanje Izvješća o susretu, fotografiranje susreta i sl.).

Ako učenici taj 1. sat popodne imaju neki drugi predmet, a ne hrvatski jezik, razrednici će opravdati taj sat učenicima koji će biti na književnom susretu. To je kulturna i javna djelatnost škole i školske knjižnice.

Pozivam i druge profesore i učitelje koji žele, da prisustvuju književnom susretu.

Na samom književnom susretu učenici i profesori mogu kupiti autoričine knjige Kad pobijedi ljubav, Nemoj reći nikome i Stakleni dvorac svaku po popularnoj cijeni od 70,00 Kn te Finka Fi po popularnoj cijeni od 60,00 Kn. Književnica će pri tom potpisati knjigu i napisati posvetu. Za svaku kupljenu knjigu izdaje se fiskalni račun.

Tim književnim susretom obilježava se Međunarodni dan materinjeg jezika – 21.02.2015.

Organizatorica književnog susreta - školska bibliotekarka, profesorica Ana Domović