Književni susret - 7.razredi

Autor: Željka Zagorac, 5. 10. 2014.

U ponedjeljak, 27. listopada 2014. godine u našoj školskoj knjižnici održat će se književni susret s književnicom Brankom Primorac od 14.55 – 15.40 sati za 15-ak učenika iz 7. A i 15-ak učenika iz 7. B razreda naše škole te učenika knjižničarske, novinarske i dramske grupe.

Profesorica hrvatskog jezika Silvana Forjan, kao voditeljica novinarske i dramske grupe, će odrediti učenike 7-ih razreda kao i navedenih grupa koji će prisustvovati književnom susretu te njihove zadatke (npr. intervju s književnicom, pisanje Izvješća o susretu, fotografiranje susreta i sl.).

Ako učenici taj 2. sat popodne imaju neki drugi predmet, a ne hrvatski jezik, razrednici će opravdati taj sat učenicima koji će biti na književnom susretu. To je kulturna i javna djelatnost škole i školske knjižnice.

Pozvani su i drugi profesori i učitelji koji žele, da prisustvuju književnom susretu.

Na samom književnom susretu učenici i profesori mogu kupiti autoričine knjige Maturalac i Zvonka zmaj i tri kavalira svaku po popularnoj cijeni od 70,00 Kn. Književnica će pri tom potpisati knjigu i napisati posvetu. Za svaku kupljenu knjigu izdaje se fiskalni račun.

Organizatorica ovog književnog susreta je školska bibliotekarka, profesorica Ana Domović. Tim književnim susretom obilježava se Mjesec hrvatske knjige i u sklopu navedenog Dan školskih knjižnica.