Autor: Željka Zagorac, 21. 4. 2017.

Tvrtka Ekonerg - institut za energetiku i zaštitu okoliša, prepoznala je našu školu i eko aktivnosti koje provodimo te nam je povodom Dana planete Zemlje (22. travnja) donirala sadnicu ukrasne vrste drveća.

Doniranu sadnicu sadit ćemo u srijedu, 26.4.2017. u 10:00 sati na odabranom mjestu u školskom dvorištu.

Akcija je posvećena zaštiti okoliša i razvijanju svijesti o važnosti drveća u uklanjanju emisija ugljikova dioksida iz atmosfere i njihova doprinosa ublažavanju klimatskih promjena.

Također, kao eko škola uključit ćemo se u već tradicionalnu, šestu po redu, akciju čišćenja, Zelenu čistku.

„Zelena čistka – jedan dan za čisti okoliš“ dio je globalnog pokreta Let's do it! i svjetske agencije World Cleanup 2017. Cilj kampanje je aktivan doprinos pojedinca u očuvanju okoliša kroz pravilno odvajanje i odlaganje otpada.

Učenici razredne nastave u čišćenje i uređenje okoliša škole krenut će u srijedu, 26.4.2017. u 10:00 sati.