22. OŽUJKA - SVJETSKI DAN VODA

Tjedan od 20. ožujka do 24. ožujka 2017. posvetit ćemo obilježavanju Svjetskog dana voda.

U utorak, 21. ožujka u prijepodnevnim satima učenici četvrtih razreda posjetit će Gradsku knjižnicu Ivane Brlić Mažuranić gdje je za njih organizirano predavanje gospođe Branke Beović iz Hrvatske vodoprivrede na temu „O vodama grada Zagreba“.

Učenici drugih i šestih razreda posjetit će grad Karlovac i prvi slatkovodni akvarij u Hrvatskoj koji prikazuje ihtiofloru i faunu naših vodenih ekosustava.

Učenici petih i sedmih razreda posjetit će jezera Savica, značajan ornitološki rezervat i izvor pitke vode za građane grada Zagreba. U upoznavanju tog vrijednog prirodnog okoliša pridružit će im se i učenici prvih i trećih razreda.

Osmaši će taj dan nastavu imati u jutarnjoj smjeni.

U srijedu, 22. ožujka, na sam Svjetski dan voda posjetit će nas Kazališna družina Daska iz Siska i prikazati multimedijalnu predstavu „Voda je život“. Za jutarnju smjenu predstava će se održati od 11:30 do 12:15, a za popodnevnu smjenu od 13:10 do 13:50.

Za petak, 24. ožujka predviđene su razne radionice, likovne, glazbene, literarne, informatičke, znanstvene, a sve na temu vode. Naši najmlađi učenici uređivat će školski vrt i okoliš škole, a neki će učenici šetnjom do rijeke Save učiti o važnosti i potrebi zaštite voda u našem okolišu. Svi učenici imat će nastavu samo u jutarnjoj smjeni od 8:00 do 11:30.  Produženi boravak trajat će od 11:30 do 16:30.  Ručak za učenike razredne nastave bit će u 11:30, a za učenike predmetne nastave u 12:00 sati.

Također, tijekom tjedna u školi će se održati međunarodno matematičko natjecanje Klokan bez granica (četvrtak, 23.3.2017., od 12:20 do 14:00) i predavanje za učenike šestih razreda PIA (četvrtak, 23.3.2017., u 13:10 i 14:55).