Natjecanje Dabar

Autor: Željka Zagorac, 10. 11. 2019.

Od 11. - 15. studenog provodi se natjecanje Dabar. Upute i raspored natjecanja su dostupni klikom na Više.

Prijave učenika u sustav natjecanja Dabar 2019. bit će moguće i u tjednu natjecanja, u terminu natjecanja, neposredno prije samog početka. Učitelj će učenicima tada dati lozinku za prijavu u kolegij Dabar. Klikom na sliku profila u MOOC-u učenici vide svoje detalje i grupu u koju su upisani.

1. i 2. razred: Zadaci za kategoriju Mikrodabar imaju i audiozapis. Za slušanje audiouputa potrebno je donijeti svoje slušalice.

Test za sve kategorije se sastoji od 12 pitanja, od kojih se svako boduje jednim bodom. Negativnih bodova nema.
Učenici trebaju pažljivo pročitati i riješiti svaki zadatak jer se ne mogu vraćati unatrag na prethodne zadatke.
Nakon otvaranja testa, nastavnik će učenicima reći lozinku za pristup testu.  Testu možete pristupiti samo jednom, a za rješavanje imate na raspolaganju 40 minuta.

Nakon rješavanja testa, nužno je ispuniti anketu kako bi stekli digitalnu značku. Anketu učenici mogu ispuniti kasnije, od kuće.

Učenici mogu pristupiti natjecanju isključivo s AAI@edu.hr podacima. Na natjecanju mogu imati papir i olovku kao pomoć.

Raspored natjecanja:

Utorak, 12.11.   4.sat: prvi razredi

5.sat: treći razredi

Srijeda, 13.11.   6.sat: peti i šesti razredi

7.sat: sedmi i osmi razredi

Petak, 15.11.     5.sat: drugi razredi

6.sat: četvrti razredi

Zbog manjeg broja zainteresiranih, moguće je da pozovemo učenike drugih i četvrtih razreda u termine u utorak ili srijedu - neka nose podatke za prijavu sa sobom sljedećih dana.