Dan kruha i humanitarna akcija

Autor: Željka Zagorac, 13. 10. 2019.

14.listopada obilježavamo u našoj školi Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Jesen je vrijeme kada skupljamo plodove koje nam daje priroda, ujedno razvijamo zahvalnost za dar hrane, dar kruha. Nažalost nisu svi ljudi u mogućnosti osigurati si za život ono što im je potrebno.

Povodom toga odlučili smo organizirati u školi humanitarnu akciju tj. dobrovoljno prikupljanje prehrambenih proizvoda (koji mogu stajati, npr.tjestenina, brašno, keksi I sl.) s ciljem pomoći ljudima u potrebi u nasoj lokalnoj zajednici. Akcija će trajati od 14. - 31. listopada.

Prikupljene proizvode će učenici, uključeni u karitativnu i volontersku grupu, proslijediti župnom Caritasu.

Prikupljanje proizvoda biti će u holu škole kod knjižnice.

Nositelji projekta je vjeroučiteljica  Kristina Šembrek Katulić.