Pozivnica za roditelje - školovanje učenika po modelu C

Autor: Željka Zagorac, 29. 10. 2018.

Poštovani,

pozivamo sve zainteresirane roditelje na roditeljski sastanak u utorak, 6. studenoga 2018. u 18 sati.

Na sastanku ćemo predstaviti školovanje učenika po modelu C.

Učenici svih škola u Gradu Zagrebu u školskoj godini 2018./2019. imaju mogućnost pohađanja nastave na određenom jeziku nacionalne manjine (albanski, bosanski, češki, mađarski, makedonski, poljski, ruski, slovenski, srpski jezik).

Pravo za odgoj i obrazovanje na svom jeziku i pismu pripadnici nacionalnih manjina ostvaruju u skladu s Ustavom Republike Hrvatske, Ustavnim zakonom o pravima nacionalnih manjina te Zakonom o odgoju i obrazovanju na jeziku i pismu nacionalnih manjina.

Nastava se održava po modelu C redovnog odgojno-obrazovnog sustava Republike Hrvatske i uključuje učenje jezika i kulture određene manjine.

Ocjene se upisuju u pedagošku dokumentaciju.

Nastava je namijenjena svim zainteresiranim učenicima, a ne samo učenicima, pripadnicima nacionalnih manjina.

Radujemo se vašem dolasku.