Pozivnica na Znansteni piknik

Autor: Željka Zagorac, 21. 5. 2018.

Učenici šestih razreda s mentoricom, učiteljicom Silvanom Pešut Vitasović sudjelovat će u sedmom izdanju Znanstvenog piknika.

Znanstveni piknik održat će se od 25. svibnja do 27. svibnja 2018. na jezeru Jarunu (otok Univerzijade) pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

Pod sloganom „Znanost je zabavna!“ Udruga profesor Baltazar, Zadruga ZEZ, CARNet , Institut Ruđer Bošković, Hrvatska zajednica tehničke kulture te brojni drugi partneri organiziraju predavanja, prezentacije, radionice, predstave, show program…

Znanstveni piknik je projekt kojem je cilj promovirati, popularizirati odnosno približiti znanost javnosti, posebice mladima kako bi ih se ohrabrilo odabrati znanost kao životni poziv.

Naši će učenici u suradnji s učenicima OŠ Dobriše Cesarića posjetiteljima demonstrirati kako mogu jednostavnom upotrebom računalnog programa tinker cad nacrtati neki predmet i zatim ga ispisati na 3D printeru. Zatim će, pomoću isprintanih likova izrađivati gif animacije u programu gif maker.

Pozivamo vas da posjetite piknik i zajedno s našim učenicima uživate u zabavnim, znanstvenim čarolijama.

mr.sc. Branka Štefok Bojadžija