Prvo mjesto za tamburaše na FDHS

Autor: Željka Zagorac, 14. 5. 2017.

Naši tamburaši su u subotu, 13. svibnja, i službeno pokazali koliko su dobri.

Prilika za to je bio Festival dječjeg glazbenog stvaralaštva koji se održavao 12. i 13. svibnja u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu.

Prekrasnom izvedbom naše školske himne uvjerljivo su osvojili  prvu nagradu u kategoriji  Školska mjuza. Otpjevala ju je učenica Barbara Krnic uz pratnju tamburaša pod vodstvom prof. Tihomira Hojsaka. Prof. Hojsak je i skladao himnu, a tekst je napisao prof. Aleksandar Franjić.

Festival se inače održava po drugi put. Organizator je Glazbena udruga Opus, a ove godine joj je partner HDS ZAMP. Na festivalu su se natjecale čak 24 škole u tri kategorije:  Mjuzikli, Mladi autori  Školska mjuza. O pobjednicima je odlučivalo stručno povjerenstvo u kojem su bili i poznati glazbenici Goran Karan i Ante Cash.

Tako je naša školska himna imala premijeru za koju je dobila i nagradu od stručnjaka. Dobar početak, zar ne?

Fotografije se mogu pregledati u Foto galeriji.