Besplatne radionice programiranja

Autor: Željka Zagorac, 26. 3. 2021.

Upravo je započela registracija za BESPLATNE online Youtube radionice programiranja za učenike osnovnih škola diljem Hrvatske!

Radionice počinju nakon Uskršnjih praznika i svaka dobna skupina će imati 4 blok sat predavanja kroz dva tjedna.

Sudjelovanje u online radionicama je potpunosti besplatno, a za rezervaciju mjesta potrebno je da roditelj ili skrbnik djeteta ispuni obrazac za prijavu na  web stranici https://codinggiants.hr/.

Prijave traju do 14. travnja 2021.

Programi radionica su prilagođeni dobnim skupinama:

7-11 godina: SCRATCH

• Korištenje programskog okruženja Scratch
  • Sposobnost stvaranja jednostavnih i naprednih animacija pomoću jezika Scratch
  • Osnovni pojmovi u programiranju: petlje, kloniranje, poruke, uvjetna naredba
  • Sposobnost korištenja programskih vještina u praksi

12+ godina: PROGRAMIRANJE U HTML-u, CSS-u i JS-u

• Osnove rada web-stranice
  • Alati za izradu web-stranica
  • Izrada popisa i linkova
  • Izrada navigacijske ploče
  • Uvođenje dodatne interakcije i logike na stranicama pomoću JS-a
  • Stilsko oblikovanje web-stranica pomoću CSS-a
  • Blokovi za oblikovanje, popisi i drugi elementi

Coding Giants Hrvatska je online škola programiranja za djecu i tinejdžere od 7-19 godina. Prilagođavamo nastavu dobnom uzrastu učenika na način koji privlači njihovu pažnju i olakšava učenje. Stavljamo naglasak na maštu i prostorno razmišljanje koje će im omogućiti da razumiju računalnu znanost, programiranje, računalnu grafiku, mobilne aplikacije i hakiranje. Više o nama možete čuti i na gostovanju u emisiji Dobro jutro, Hrvatska na linku ovdje.

Ne želite propustiti informacije o našim tečajevima i aktivnostima? Pratite nas na Facebooku i Instagramu!