Naše rukotvorine

SNJEGOVIĆI

ANĐELI

BOŽIĆNA PŠENICA U RECIKLIRANIM TEGLICAMA

VIDEOKONFERENCIJSKI SAT LIKOVNE KULTURE S 2.A RAZREDOM OŠ BLAGE ZADRA IZ VUKOVARA - IZRADA DJEDA MRAZA

UČIONICA - ADVENTSKI VJENČIĆ I KALENDAR, PAHULJICE...

O projektu

Izradom božićnih i novogodišnjih čestitki i ukrasa od različitih materijala, ali i od otpadnog (recikliranog) materijala razvijat ćemo kreativne, likovne i umjetničke vještine, a organiziranjem veselog sata povodom Božića ili Nove godine u školi upoznat ćemo druge učesnike projekta i način na koji oni proslavljaju Božić i Novu godinu u školi. Projekt je namijenjen djeci uzrasta 4-11 godina koja vole praktičan rad.

Ciljevi

- Učenici će kroz niz aktivnosti, radioničkim oblikom rada, zadovoljiti potrebu za druženjem, razmjenom ideja i zajedničkom suradnjom.
- Učenici će tijekom projekta upoznati druge projektne partnere s kojima će razmijeniti božićne i novogodišnje čestitke.
- Učenici će organizirati izložbu božićnih i novogodišnjih ukrasa na kojoj će predstaviti svoje radove lokalnoj sredini, a koja može biti i prodajnog karaktera.
- Razvijanje tolerancije i prihvaćanje različitosti;
- Podizanje svijesti o značaju recikliranog materijala.

Radni postupak

Projekt će trajati od 1.11.2016. godine do 31.1.2016. godine. Sastoji se od 4 etape.
1. Prikupljanje kontakata;
2. Plan projekta:
- Izrada božićnih i novogodišnjih čestitki i razmjena s najmanje jednim projektnim partnerom;
- Izrada božićnih i novogodišnjih čestitki i ukrasa;
- Organiziranje izložbe radova na javnom mjestu ili prodajne izložbe;
- Organiziranje božićne ili novogodišnje zabave – veseli sat;
3. Realizacija projekta;
4. Vrjednovanje projekta međusobnom procjenom učenika i učitelja putem fotografija i prezentacije projekta koristeći Web alate.

Očekivani rezultati

Učenici će:
- razvijati kreativne, likovne i umjetničke vještine;
- upoznati učenike drugih škola i razmijeniti božićne i novogodišnje čestitke ;
- shvatiti značaj svoga rada;
- shvatiti da svojim radom mogu ostvariti materijalnu korist;
- shvatiti upotrebu recikliranog materijala;
- steći znanja o načinu proslavljanja Božića i Nove godine u drugim školama;
- steći nova iskustva.